Odżywienie i biostymulacja rzepaku

Rzepak jest jedną z tych roślin, które szczególnie odwdzięczają się plonem za dolistne odżywianie oraz bardzo pozytywnie reagują na biostymulację. Te dwa działania łączy najnowszy pakiet firmy Elvita Boston.
 

W wegetacji rzepaku występują przynajmniej trzy okresy zwiększonego zapotrzebowania na mikroelementy. Jednym z nich jest faza od momentu wydłużania pędu głównego do pąkowania. W tym terminie rzepak wykazuje wyższe zapotrzebowanie na mikroskładniki, a szczególnie na mangan, bor i molibden. Nawożenie dolistne powinno być w tym okresie standardowym zabiegiem, istotnie przekłada się bowiem na zwiększenie plonowania. Właśnie w tym celu powstał pakiet Boston.
 

Charakteryzuje się on bardzo wysoką koncentracją mikroelementów, zawiera także azot, siarkę i magnez. Nowoczesna formuła w połączeniu z kompleksem aktywnych aminokwasów gwarantuje uzyskanie najwyższej efektywności wchłaniania składników przez liście. Dzięki temu odżywienie roślin następuje bardzo szybko, a straty podczas zabiegu ograniczone są do minimum. Ponadto aminokwasy zawarte w pakiecie Boston wpływają na regenerację roślin po uszkodzeniach oraz stymulują do wzrostu.
 

Zastosowanie kompleksowej technologii Boston od momentu wydłużania pędu głównego bardzo szybko niweluje niedobory mikroelementów, czym poprawia zawiązywanie i wypełnienie łuszczyn oraz podnosi odporność roślin na czynniki stresowe. Zabieg można powtórzyć po około 7–14 dniach, czyli w fazie pąkowania rzepaku.
 

Boston to nowoczesne rozwiązanie do szybkiego i efektywnego dokarmienia roślin dużą ilością mikroelementów.