Zbiorniki dwupłaszczowe dla każdego gospodarstwa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami olej napędowy w gospodarstwach można przechowywać jedynie w atestowanych zbiornikach dwupłaszczowych lub maszynach rolniczych. Agrolok proponuje takie zbiorniki o pojemności 1500, 2500 i 5000 litrów, na dogodnych warunkach – zarówno w sprzedaży, jak i w dzierżawie.
 

W ofercie naszej firmy znajdują się wykonane z wysokiej jakości polietylenu, odporne na warunki pogodowe panujące w Polsce, zbiorniki dwupłaszczowe SWIMMER TANK ECO-Line. Proponowane pojemności – 1500, 2500 i 5000 litrów – dostosowane są do potrzeb zarówno mniejszych, jak i większych gospodarstw rolnych. To nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygoda magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego. Każdy ze zbiorników posiada elektroniczne zabezpieczenie przed przepełnieniem, wzmacniany wąż ssawny z filtrem siatkowym i zaworem zwrotnym, mechaniczny przepływomierz i wąż dystrybucyjny o długości 6 m. Zegarowy wskaźnik poziomu pozwala zaplanować zakupy paliwa z odpowiednim wyprzedzeniem. Oferta Artano obejmuje zarówno sprzedaż, jak i dzierżawę zbiorników na dogodnych warunkach.
 

Warto pamiętać, że od 18 kwietnia tego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące zakupu oleju napędowego do maszyn rolniczych. Ilość powyżej 500 l paliwa podlega monitoringowi, co oznacza, że rolnik, który nabył paliwo (lub w jego imieniu – dostawca) ma obowiązek zgłosić zakup za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych.
 

Nowe przepisy mają za zadanie uszczelnić system sprzedaży paliwa do maszyn rolniczych i maksymalnie ograniczyć możliwość wyłudzania podatku VAT przez nieuczciwych dostawców. Oznaczają także zwiększone prawdopodobieństwo kontroli, zarówno u dystrybutorów oleju napędowego, jak i w gospodarstwach rolnych. Warto więc wiedzieć, że zgodnie rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowanych (§11.1) dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III (dotyczy ON), na potrzeby własne użytkownika w zbiorniku naziemnym dwupłaszczowym o pojemności do 5m3.
 

W praktyce oznacza to , że przechowywanie paliwa w gospodarstwie w beczkach czy też paletopojemnikach jest niezgodne z prawem i zagrożone karą grzywny. Dostawca oleju napędowego natomiast zobowiązany jest do odmowy napełnienia pojemników niespełniających wymogów prawnych.
 

Szczegółowe warunki sprzedaży bądź dzierżawy u przedstawicieli handlowych.