1. Agrolok.pl
  2. »
  3. Uprawa
  4. »
  5. Nasiona
  6. »
  7. Motylkowate drobnonasienne
  8. »
  9. Lucerna

Lucerna

Lucerna- roślina wieloletnia z rodziny bobowatych. Za region pochodzenia lucerny uważa się Azję południowo-zachodnia. Lucernę uprawia się głównie na cele paszowe (kiszonki, susz). Wymaga dobrych, żyznych gleb o odczynie zasadowym lub zbliżonym do zasadowego. Lucernę możemy siać w siewie czystym lub jako wsiewkę. Wymaga niskiego nawożenia azotowego. Jest roślina szybko-rosnącą i może wydać nawet 5 pokosów w ciągu jednego okresu wegetacyjnego. Lucerna może być również uprawiana na nasiona.Lucerna

Lucerna- roślina wieloletnia z rodziny bobowatych. Za region pochodzenia lucerny uważa się Azję południowo-zachodnia. Lucernę uprawia się głównie na cele paszowe (kiszonki, susz). Wymaga dobrych, żyznych gleb o odczynie zasadowym lub zbliżonym do zasadowego. Lucernę możemy siać w siewie czystym lub jako wsiewkę. Wymaga niskiego nawożenia azotowego. Jest roślina szybko-rosnącą i może wydać nawet 5 pokosów w ciągu jednego okresu wegetacyjnego. Lucerna może być również uprawiana na nasiona.

Trwa wczytywanie...

Przewiń do góry
Informacja o plikach cookie na tej witrynie. W celu polepszenia jakości naszej strony używamy plików cookie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Zgadzam się