Białko rzepakowe dla współczesnych zwierząt

Dobra, powtarzalna struktura, zielonkawy kolor, nęcący zwierzęta zapach – taki powinien być idealny komponent rzepakowy. Odpowiedzią na oczekiwania hodowcy i potrzeby pokarmowe zwierząt, których genetyka z biegiem lat staje się coraz bardziej wydajna, jest Amirap Standard, mogący stanowić podstawowy i jedyny rzepakowy, wysokobiałkowy składnik w dawce pokarmowej.
 

W Polsce pasze pochodzenia rzepakowego stanowią największy udział w ogólnym bilansie pasz białkowych. Znajdują zastosowanie w żywieniu wszystkich gatunków zwierząt, w szczególności bydła, w przypadku którego stanowią podstawowe źródło białka w mieszankach pasz treściwych.
 

Kupując komponenty rzepakowe, hodowca poszukuje surowca o dobrej strukturze (jak najmniej grud), zielonkawym kolorze oraz przyjemnym zapachu. Część komponentów dostępnych na rynku nie spełnia jednak tych wszystkich kryteriów jednocześnie.

Komponentem, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom hodowców, a także zwierząt, jest produkowany w Polsce, przez krajowego wytwórcę – Amirap Standard, zawierający 33% białka i 7% tłuszczu chronionego w procesie obróbki. Amirap Standard to nowoczesny komponent paszowy, który dzięki unikatowej obróbce (odpowiednia temperatura stosowana w procesie ZUBR oraz kilkukrotne kondycjonowanie) uzyskuje wysoka strawność białka i aminokwasów. Delikatny proces produkcji to nie tylko 90% przyswajalność białka, ale także wyjątkowa smakowitość. Uzyskuje się ją dzięki całkowitemu brakowi chemicznych substancji, które są standardowo używane przy procesie ekstrakcji oleju. Dzięki temu Amirap Standard pozbawiony jest gorzkiego smaku i wyróżnia się apetycznym zapachem, co wpływa na lepsze pobieranie paszy przez zwierzęta. Użycie niskich temperatur oraz strukturyzatora gwarantuje swoisty kolor i brak zbryleń. Dodatkowo pozostawiony w produkcie tłuszcz chroniony podnosi energetyczność dawki pokarmowej.
 

Wprowadzenie do żywienia Amirapu Standard, to podanie zwierzętom produktu smakowitego i powtarzalnego, o stałej strukturze bez grud i przypaleń.
 

Co to oznacza dla hodowcy?

  • wzrost mleczności poprzez wyższą przyswajalność białka i większą ilość energii niż w standardowym komponencie rzepakowym
  • stabilizację parametrów mleka dzięki powtarzalności produktu
  • lepsze pobieranie paszy przez zwierzęta i ograniczenie ilości niedojadów
  • poprawę statusu zdrowotnego, co zmniejsza koszty obsługi weterynaryjnej

mw