Schowek jest pusty
  1. Agrolok.pl
  2. »
  3. Notowania

Notowania cen na giełdzie MATIF

Zboża na giełdzie MATIF

Wycena zbóż odbywa się w oparciu o notowania głównie dwóch giełd tj. Amerykańska CBOT i Europejska MATIF.
Handel w Polsce w głównej mierze opiera się na notowaniach giełdy MATIF, gdzie ceny zbóż notowane są w kontraktach na poszczególne miesiące:
Pszenica i kukurydza - styczeń, marzec, maj, sierpień, listopad
Rzepak - luty, maj, sierpień, listopad.

Ceny podane są w euro za 1 tone. Na giełdzie MATIF handluje się kontraktami min. 50 ton. Na giełdzie kupuje lub sprzedaje się kontrakty, a nie fizycznie zboże.

Aby wycenić zboże w Polsce do ceny z giełdy dodaje się lub odejmuje tzw. premie. Premia zawiera koszty transportu, koszty przeładunku, składowania, ubezpieczenia itp. Premia jest zmienna i zależy od sytuacji panującej na rynku krajowym w danym momencie. Cenę w złotówkach ustala się dodatkowo w oparciu o aktualny kurs EUR/PLN.

Agrolok podaje w notowaniach ceny dla kontraktów najbliższych, tak zwanych "na zaraz" oraz średnie ceny skupu w kraju z dostawą do magazynu kupującego.

Polecane produkty
 
27 marca 2017

Specjalnie dla naszych Klientów od kilku lat organizujemy Konkurs „Wygraj z Agrolokiem” – w tym roku już po raz szósty. Do zdobycia wiele atrakcyjnych nagród!

 
28 marca 2017

Sposobem na wysokie plonowanie użytków zielonych jest prawidłowa agrotechnika, w tym racjonalne nawożenie. Przypominamy, że wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i karalne!

 
20 marca 2017

Niezależnie od rejonu uprawy, warunków siedliskowych, odmiany i przeznaczenia, każda plantacja kukurydzy potrzebuje skutecznej ochrony przed konkurencją ze strony uciążliwych chwastów.

AGROLOK Sp. z o.o. - ul. Dworcowa 4 - 87-400 Golub-Dobrzyń
Copyright © Agrolok. All rights reserved.

Trwa wczytywanie...

Przewiń do góry
Informacja o plikach cookie na tej witrynie. W celu polepszenia jakości naszej strony używamy plików cookie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Zgadzam się