Jak plonowała soja? Zobacz: „Soję pod lupą”

Coraz częściej plantatorzy szukają sprawdzonych informacji na temat soi w Polsce. Czy uprawa na polu się uda? Co zrobić, aby podnieść jej opłacalność? Odpowiedzi dostarcza wydarzenie: „Soja pod lupą”. Specjalnie dla Was wideorealcje ze spotkania.
 

Od pomysłu do praktyki
Decydując się na wysiew soi warto wiedzieć, jakie błędy zdarza się popełniać plantatorom i świadomie je wyeliminować. Ważne wskazówki można znaleźć w „Soi pod lupą”. To wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Agrolok i Stowarzyszenie Polska Soja dla każdego, kto o soi chce wiedzieć jeszcze więcej. Specjaliści ds. agrotechniki omawiają krok po kroku, na co zwrócić szczególną uwagę. Wśród porad m.in.: termin siewu, dobór odmian, odchwaszczanie. Jak przedstawiają się wyniki plonowania? Sprawdź w relacji z wydarzenia!
 


Jak uniknąć strat w plonowaniu?
Doświadczenia z poprzednich lat dostarczyły nam cenną informację: liczy się wysokość cięcia. Dlatego w tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na zespół żniwny. Jaki? To Class Lexion z kosą pływającą Convio Flex. Sprzęt został udostępniony przez P.H.Z. Kalchem Sp. z o.o. Szczegóły techniczne znajdziecie w poniższym filmie.
 


Produkcja soi w Polsce
Uprawa soi w Polsce to ważny temat wpisujący się w ideę „bezpieczeństwa białkowego”, na które obecnie stawia Unia Europejska. W Zakładzie Uszlachetniania Białka Roslinnego w Osieku k. Brodnicy prowadzony jest skup soi uprawianej w Polsce, z której powstają sojowe komponenty białkowe linii Protina.