Lubniewice zapraszają na Święto Sandacza

W sobotę Lubniewice (Lubuskie) zapraszają na Święto Sandacza. W tym roku impreza przebiegnie pod hasłem „Disco Sandacz” i muzycznie będzie nawiązywać do stylu lat 70., 80. i 90-tych minionego wieku.

Lubniewice są popularnym miejscem wypoczynku wśród Lubuszan i mieszkańców innych regionów naszego kraju. Znajduje się tam kilka ośrodków wypoczynkowych i nowoczesne SPA.

Od pięciu lat dni Lubniewic noszą nazwę Święta Sandacza. Nie bez powodu. Miejscowe Jezioro Lubiąż jest cyklicznie zarybiane, m.in. sandaczem, by stawać się coraz bardziej atrakcyjnym akwenem dla wędkarzy. Oprócz sandacza można w nim złowić dorodne szczupaki, okonie i ryby spokojnego żeru.

W sobotę gwiazdą wieczoru, obok sandacza, będzie Jacek Stachursky ze Stachursky Dance Project - poinformowała Aleksandra Górecka z Urzędu Miejskiego w Lubniewicach.

Na scenie zaprezentują się też wokaliści Gminnego Ośrodka Kultury, będzie koncert zespołu Talking Brothers wykonującego covery Modern Talking i grupy Angel Song specjalizującej się w hitach dyskotek lat 80-tych, 90-tych.

Inne atrakcje imprezy to wystawa samochodów, pokaz tańca, konkurs grillowania sandacza, wybory Miss Lubniewic 2016, stoiska rękodzielników, konkursy oraz tańce pod chmurką.

Impreza na ul. Zamkowej rozpocznie się w sobotę (20 sierpnia br.) o godz. 13:00 i potrwa do północy. (PAP Life)

mmd/zig/