Nowy magazyn w Osieku uroczyście otwarty!

Najnowsza duża inwestycja naszej firmy – nowoczesny obiekt magazynowy w Centrum Dystrybucyjnym w Osieku k. Rypina – została uroczyście otwarta 24 maja. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością goście z Yara Poland, z prezesem Zarządu firmy Olafem Güntherem Borstelem.

Obiekt magazynowy o pow. niemal 0,5 ha pobudowany został w bardzo szybkim tempie. Realizacja całej inwestycji zajęła zaledwie 1,5 roku. W efekcie w Centrum Dystrybucyjnym w Osieku stanął magazyn o powierzchni 4400 m kw., pozwalający na równoczesne składowanie 15 tys. ton towaru. Gwarantuje przechowywanie dystrybuowanych przez Agrolok Sp. z o.o. nawozów i pasz w optymalnych warunkach – odizolowanych od wilgoci, niskich i wysokich temperatur, promieniowania UV, niekorzystnie wpływających na parametry produktów.

Dowożone do Osieka towary odbierane są w terminalu wyładunkowym z linią szybkiego odbioru (wydajność jednego kosza przyjęciowego to 100 ton na godzinę). Dzięki temu możliwy jest wyładunek dużych dostaw produktów sypkich w możliwie najkrótszym czasie.

Nowy obiekt to także terminal do nawozu płynnego - roztworu mocznikowo-saletrzanego (RMS) i jedna z najnowocześniejszych w Polsce linii pakujących. Pozwala na zaoferowanie naszym odbiorcom towaru zarówno w big bagach o poj. 1000 i 500 kg (wydajność maszyny pakującej to 60 ton na godz.), jak i w workach 50-kilogramowych (15 ton na godz.).

- Dzięki tej inwestycji stajemy się znakomitym partnerem handlowym dla producentów nawozów i pasz, zainteresowanych odbiorem dużych partii towarów luzem. Natomiast naszym odbiorcom – dużym producentom rolnym i hodowcom, właścicielom średnich i małych gospodarstw rolnych – jesteśmy w stanie dostarczyć towar w opakowaniach idealnie dopasowanych do ich konkretnych potrzeb. Nowy obiekt w Osieku rozszerza skalę naszej działalności – podsumowuje inwestycję prezes Zarządu Agrolok Sp. z o.o. Janusz Łojewski.

W czasie uroczystości symboliczną wstęgę na nowym obiekcie przeciął prezes Zarządu Yara Poland Sp. z o.o. Olaf Günther Borstel, w obecności dyrektora handlowego firmy Krzysztofa Michalskiego, dyrektor marketingu Karoliny Wioseńskiej i Waldemara Krzysiwczyka. Gospodarzowi uroczystości, prezesowi Zarządu Agrolok Sp. z o.o. Januszowi Łojewskiemu, towarzyszyli: członek Zarządu naszej firmy Eliza Blokowska, dyrektor Działu Nawozów Piotr Dera oraz dyrektor Działu Transportu Karol Czyżniewski.

  • Otwarcie magazynu w Osieku k.Rypina
  • Otwarcie magazynu w Osieku k.Rypina
  • Otwarcie magazynu w Osieku k.Rypina
  • Otwarcie magazynu w Osieku k.Rypina