Pomoc dla poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach

Gwałtowne wichury z ulewnym deszczem, które przetoczyły się przez Polskę miesiąc temu, najwięcej zniszczeń pozostawiły w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. Agrolok włączył się w pomoc mieszkańcom tych rejonów, przekazując paliwo do agregatów prądotwórczych.
 

Bilans sierpniowych nawałnic, najgwałtowniejszych szczególnie w dniach 11–12 sierpnia br., był tragiczny. Sześć osób zginęło, a 57 zostało rannych. Ponad 4 tys. dachów zostało zerwanych lub uszkodzonych (najwięcej, bo ponad 2 tys. w woj. kujawsko-pomorskim). Tysiące domów i gospodarstw pozbawionych zostało prądu i odciętych od świata. W szczególnie dramatycznej sytuacji znaleźli się właściciele większych hodowli, w których takie czynności jak np. dojenie były wykonywane mechanicznie. Ucierpieli ludzie, pozbawieni często dorobku życia i upraw na polach, cierpiały zwierzęta.
 

Firma Agrolok nie mogła pozostać obojętna na tragedię, które dotknęła wielu naszych klientów i ich sąsiadów. W ramach pomocy postanowiliśmy przekazać poszkodowanym paliwo do agregatów prądotwórczych. Olej napędowy trafił do sztabów kryzysowych, które rozdysponowały go dalej, m.in. do gospodarstw pozbawionych prądu, a także do strażaków pracujących przy usuwaniu skutków nawałnic. W sumie 6 tys. litrów paliwa od Agroloku trafiło do gmin: Chojnice i Czersk w woj. pomorskim (pow. chojnicki) oraz Gostycyn i Kęsowo w woj. kujawsko-pomorskim (pow. tucholski).