Precyzyjna ochrona rzepaku wiosną

Zrównoważone podejście do ochrony rzepaku – z myślą o wymaganiach roślin i obowiązujących przepisach prawnych eksperci Elvita przygotowali specjalną linię Repax. Kompleksowa technologia przeznaczona do ochrony rzepaku od wiosny do zbioru, zarówno przed chorobami jak i szkodnikami.
 

Linia Repax zapewnia skuteczną, prostą i wygodną w stosowaniu ochronę rzepaku wiosną. Rozwiązania zostały skomponowane precyzyjnie tak, aby zabezpieczyć plon do samych zbiorów.
 

Pakiet otwierający wiosenną linię Repax

Repax Bravis to bezkompromisowe, błyskawiczne i precyzyjne uderzenie w wiosenne infekcje grzybobójcze, gwarantujące dodatkowo mocne rozgałęzienie rzepaku. Precyzyjnie uderza w choroby grzybowe, w tym szczególnie w suchą zgniliznę kapustnych (Phoma), zwalczając wszystkie szczepy patogenów ją wywołujących, co przekłada się na wysoką skuteczność fungistatyczną pakiety. Z uwagi na bardzo szybkie działanie i transport w roślinach, błyskawicznie zatrzymuje rozwój chorób i prowadzi do ich całkowitego wyniszczenia. Dodatkowym działaniem pakietu jest regulacja pokroju, przekładająca się na wyrównanie plantacji we wzroście oraz mobilizację roślin rzepaku do intensywniejszego dobudowywania pędów bocznych, które wyrównuje kwitnienie i dojrzewanie nasion oraz ułatwia prowadzenie ochrony w okresie okołokwitnienniowym.

Jest to najskuteczniejsze wiosenne rozwiązanie pakietowe chroniące przed suchą zgnilizną kapustnych, chorobą której znaczenie z roku na rok wzrasta. A straty nią wywołane mogą sięgać od 500 kg do nawet 1 tony nasion z ha. Aplikacja Repax Bravis zapewnia ciągłość ochrony zapoczątkowanej w okresie jesiennym.
 

Repax Insekt - dwuzabiegowy program ochrony rzepaku (T1 i T2) przed szkodnikami

Aplikacja Repax Insekt zapobiega uszkodzeniom pędu głównego przez chowacze łodygowe (brukwiaczka i czterozębnego) oraz, w drugim zabiegu, chroni pąki kwiatowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słodyszka rzepakowego. Kompozycja insektycydów została dobrana tak, aby błyskawicznie i uderzeniowo zahamować żerowanie szkodników oraz zapewnić ochronę plantacji przed kolejnymi uszkodzeniami na dłuższy czas. Repax Insekt łączy w sobie zalety działania systemicznego i kontaktowego co zapewnia szybki i długotrwały efekt insektobójczy. Dodatkowo działa w bardzo szerokim przedziale temperatur, co zapewnia skuteczne działanie niezależnie od temperatury. Staranny dobór preparatów zabezpiecza przed wystąpieniem odporności u szkodników, z uwagi na zastosowanej w Repax Insekt rotacji substancji aktywnych i ich mechanizmów działania. Co jest szczególnie istotne teraz, gdy zostały wycofane z użycia dotychczas kluczowe insektycydy w ochronie rzepaku.
 

Pakiet pilotujący plon do końca

Repax Flavis przeznaczony jest do zabezpieczenia plantacji w okresie okołokwitnieniowym zarówno przed chorobami (takimi jak: czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, szara pleśń) jak i szkodnikami (np. chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik). Chroni plantację na ostatnim etapie wzrostu przed zbiorami.

Zastosowanie Repax Flavis ma na celu zabezpieczenie łuszczyn przed uszkodzeniami i osypywaniem, co zmniejsza straty nasion podczas żniw. Dodatkowo pakiet wpływa na wydłużenie okresu wypełniania łuszczyn, dzięki przedłużeniu zieloności roślin, co przekłada się na zwiększenie masy nasion a tym samym wyższe plonowanie.
 

Długie działanie ochronne Repax Flavis związane jest ze precyzyjnemu doborem produktów wchodzących w skład zestawu. Insektycyd działa kontaktowo i żołądkowo na szkodniki, a w roślinie powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie co zapewnia wysoką skuteczność działania. Natomiast fungicyd działa wgłębnie i układowo w roślinie co zabezpiecza przed kolejnymi infekcjami.

Wiosenna linia Repax to kompleksowa ochrona plantacji od wiosny aż do żniw.