Prezydent Duda do rolników: dziękuję za trud waszej pracy i za kultywowanie tradycji

Prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnych Dożynek Jasnogórskich podziękował rolnikom za trud ich codziennej pracy oraz za to, kim są i jacy są - za to, że kultywują polską tradycję. Podkreślił też, że polski rolnik "zawsze stał za Polską".

"Chciałem wam podziękować za trud tej codziennej pracy. Chciałem wam podziękować też za to kim jesteście i jacy jesteście, że jesteście tymi, którzy przechowują przez dziesięciolecia, przez stulecia w swoich rodzinach naszą, polską tradycję, że wychowujecie dzieci w naszej wierze katolickiej, że wychowujecie je właśnie w naszej tradycji, w naszej kulturze" - powiedział prezydent w wystąpieniu podczas mszy sprawowanej na Jasnej Górze.

Dodał, że na polskiej wsi polska kultura jest "przechowywana i pielęgnowana". "To jest wielka wartość, wartość która buduje postawy, wartość, która powinna być wzorem dla naszego społeczeństwa. Nigdy nam nie wolno o tym zapomnieć" - mówił prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył też, że polscy rolnicy "zawsze stali za Polską". W tym kontekście prezydent mówił m.in. o powstaniu kościuszkowskim, czy wojnie z bolszewikami 1919-1920 r. (PAP)

mick/ mok/