Pszenżyto Porto nagrodzone!

Prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP Polagra Premiery 2018 może pochwalić się nowość w ofercie Agroloku - pszenżyto ozime Porto. Odmiana została zarejestrowana w Polsce przez Hodowlę Roślin “DANKO” w 2017 roku. Dzięki bardzo wysokiemu potencjałowi plonowania Porto znajduje się w ścisłej czołówce odmian pszenżyta.

 

Czym wyróżnia się Porto? Ta odmiana pszenżyta ozimego o krótkim i sztywnym źdźble zaskakuje bardzo dobrą zdrowotnością - jest odporna szczególnie na pleśń śniegową, rynchosporiozę, rdzę brunatną i żółtą, a także choroby podstawy źdźbła. Do zalet Porto zaliczyć można również bardzo dobrą zimotrwałość (5,5) oraz niezwykle istotną podczas mokrych lat podwyższoną odporność na porastanie. Ziarno pszenżyta Porto charakteryzuje się wysoką zawartością skrobi.

Na jakie gleby polecana jest odmiana Porto? Warto wspomnieć, że pszenżyto Porto wykazuje bardzo dobre zdolności adaptacyjne i sprawdzi się w różnych warunkach klimatyczno-glebowych, jednakże swój pełen potencjał pokaże na glebach średnich i dobrych.
 

Wszystkich Klientów zachęcamy do sprawdzenia nowej odmiany Porto i kontaktu z przedstawicielem handlowym Agroloku.