Środki ochrony roślin — gdzie kupić? Ochrona roślin, zapewniana przez legalne i stosowane zgodnie z etykietą preparaty, korzystnie wpływa na finalną wielkość i jakość plonu. Dzięki niej do dalszego przetwórstwa trafiają surowce (jak zboża, owoce czy warzywa), pozbawione uszkodzeń, mikotoksyn i pleśni.
     
 

Dlaczego Agrolok, a nie hurtownia środków ochrony roślin?

 

Doradztwo dotyczące uprawy i środków ochrony roślin

Prowadzimy Agro Serwis, w którym specjaliści z dziedziny rolnictwa udzielają porad dotyczących optymalnego stosowania środków ochrony roślin. To istotne, aby zapewnić skuteczność zabiegu i dopasować go do całokształtu opieki nad uprawą.

Bezpłatny Agro Serwis powstał, by pomóc jak największej liczbie klientów w prowadzeniu nowoczesnych i przynoszących realny zysk technologii upraw. To wygodne rozwiązanie, którego nie dostarczy każdy sklep ze środkami ochrony roślin. 
 

Aktualne informacje branżowe

Nasi eksperci śledzą nowości i trendy z kraju i świata w dziedzinie rolnictwa. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że w naszej ofercie znajdą nowinki produktowe i środki ochrony roślin nowych generacji. Nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia, by być na bieżąco z aktualną wiedzą. 
 

Legalnie prowadzona sprzedaż środków ochrony roślin 

Kupując ŚOR w firmie, która posiada wszelkie niezbędne zezwolenia, masz pewność pochodzenia towaru. Faktura do każdego zamówienia to standard, który gwarantuje bezpieczeństwo Twoich zakupów i możliwość okazania jej w przypadku kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Sprzedajemy tylko legalne produkty, z aktualną rejestracją, a więc bezpieczne dla Twoich upraw i środowiska. 
 

Szeroki wybór środków ochrony roślin 

Oferujemy bogaty asortyment środków obejmujący fungicydy, herbicydy, insektycydy oraz gotowe technologie spakowane w wygodne rozwiązania pakietowe. Sprzedajemy produkty różnych, zaufanych producentów (jak m.in. Bayer, ADAMA, Elvita,  Syngenta, Corteva, NuFarm, UPL). To wszystko sprawia, że rolnicy mają możliwość dokładnego dopasowania zakupów do konkretnych potrzeb.
 

Ogólnopolska dystrybucja 

Odległość nie jest dla nasz przeszkodą — zamówione w Agroloku środki ochrony roślin dostarczymy do Ciebie sprawnie i bezpiecznie na terenie całego kraju. Dbamy również o ochronę jakości wrażliwych produktów, dlatego m.in. nie wysyłamy ich, gdy mogą być w transporcie narażone na mrozy, a w efekcie obniżyć swoją skuteczność. 
 

Dopasowane terminy płatności

Rozumiemy specyfikę rolniczego rynku i to, że dla wielu gospodarstw korzystna jest możliwość zapłaty za zamówienie w późniejszym czasie.  Dlatego swoim klientom oferujemy nawet roczny termin płatności, również za środki ochrony roślin. 
 

Własna baza doświadczalna 

Technologie i preparaty dostępne w naszej ofercie są szeroko testowane na poletkach pokazowych w Golubiu-Dobrzyniu. Prowadzimy badania także w partnerskich gospodarstwach referencyjnych, zlokalizowanych w całym kraju, w różnych warunkach klimatyczno - glebowych.

Każdego roku kilka tysięcy naszych klientów dzięki spotkaniom na poletkach może na własne oczy zobaczyć efekty stosowanych rozwiązań i pogłębić wiedzę na temat agrotechniki. 
 

Siła doświadczenia

Agrolok to firma od ponad 30 lat obecna na rynku i bazująca w 100% na polskim kapitale. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz u wiarygodnego, pewnego i sprawdzonego dostawcy. Choć nie prowadzimy stacjonarnego sklepu ze środkami ochrony roślin, to właśnie u nas zaopatruje się wiele lokalnych punktów. 

Podsumowując: oferta Agrolok to więcej niż tylko oferujący środki ochrony roślin sklep. Wyróżnia nas kompleksowa oferta, doradztwo i przepływ wiedzy.

Jeśli jeszcze wahasz się, gdzie kupić środki ochrony roślin — zadzwoń do opiekuna handlowego Agroloku lub na infolinię 660 690 073 i sprawdź, co możemy Ci zaproponować!


Agrolok to niezawodny dostawca szerokiego wyboru środków ochrony roślin dla profesjonalistów. Sprzedajemy środki chwastobójcze, owadobójcze i grzybobójcze również na dłuższe terminy płatności.
 

Środki owadobójcze, środki chwastobójcze, środki grzybobójcze w ofercie firmy Agrolok


Jakie środki ochrony roślin oferujemy? 
 

Skuteczne fungicydy — środki grzybobójcze

Septorioza, brunatna plamistość liści czy fuzarioza kłosów to tylko przykłady wielu chorób grzybowych, które zagrażają uprawom. Ich wystąpienie obniża zdolność roślin do  m.in. prawidłowego pobierania składników pokarmowych, co znaczenie obniża plony. Dlatego rolnicy dbają o prewencyjne zabiegi z użyciem środków grzybobójczych, ale muszą być też gotowi na ich interwencyjne zastosowanie.

W swojej ofercie posiadamy fungicydy wielu uznanych producentów, bazujące na różnych substancjach aktywnych, dzięki czemu klienci mogą z łatwością dopasować preparaty do aktualnej sytuacji polowej. Oferujemy też autorskie preparaty marki Elvita, jak Intervio 750 SC (wczesnowiosenna ochrona wielu zbóż ozimych i jarych), czy wyróżniający się świetną formulacją Netrin 250 SC
 

Sprawdzone herbicydy — środki chwastobójcze

Nie ma ogólnopolskiego dystrybutora rolniczego czy lokalnej hurtowni środków ochrony roślin bez herbicydów, choć w tych ostatnich wybór jest często mniejszy. Rola preparatów chwastobójczych opiera się na ograniczeniu występowania roślin konkurujących z uprawą o podstawowe zasoby, czyli składniki pokarmowe, wodę i słońce.

Jednym z takich produktów jest Flod 306 SE, środek chwastobójczy zwalczający dwuliścienne chwasty w zbożach ozimych, jarych oraz w kukurydzy.

Klienci Agroloku doskonale znają też wygodne rozwiązania pakietowe, przygotowane przez specjalistów marki Elvita, jak Areapak Chron czy Areapak Total Pro, które zawierają skuteczne środki chwastobójcze
 

Efektywne insektycydy — środki owadobójcze

Szkodniki roślin uprawnych potrafią spowodować poważne straty nie tylko w ilości plonu, ale też jego jakości i estetyce, co jest szczególnie ważne w uprawie warzyw i owoców. Rolnicy, stosując środki owadobójcze zgodnie z etykietą, dbają jednocześnie o bezpieczeństwo owadów pożytecznych, do czego mocno zachęcamy naszych klientów. 

 

Jakie jeszcze ŚOR powinni posiadać w ofercie sprzedawcy środków ochrony roślin, zarówno ogólnopolscy dystrybutorzy, jak i hurtownie? Oprócz wymienionych dużych grup pestycydów dostarczamy produkty związane z higieną sanitarną, przeznaczone do zwalczania m.in. much oraz dezynsekcji silosów. Zwracamy też uwagę na dokładne czyszczenie zbiorników opryskiwaczy pomiędzy zabiegami, np. z użyciem preparatu Elvita Serwis.

Ochronę roślin zaczyna się już od samego początku, dlatego oferujemy różnego typu zaprawy nasienne. Doskonale znane rolnikom regulatory wzrostu zapobiegają późniejszemu wyleganiu roślin, które nie tylko utrudnia zbiory, ale przyczynia się także do powstawania chorób i spadku jakości plonu. 

By podnieść efektywność zabiegów ochronnych, podkreślamy też znaczenie stosowania adiuwantów, sklejaczy czy kondycjonerów wody, które m.in. zapobiegają spływaniu oprysków z powierzchni liścia. W ten sposób działa np. Elvita Rebus.
 

Naturalne i ekologiczne środki ochrony roślin

Podążając za rozwojem zrównoważonego rolnictwa, rozbudowujemy także swoją ofertę naturalnych środków ochrony roślin. Dzięki temu gospodarstwa prowadzące uprawy ekologiczne (lub po prostu chcące zmniejszyć ilość pestycydów) mogą znaleźć również coś dla siebie.

Jednym z takich produktów jest mikrobiologiczna zaprawa do nasion Elbio Quik czy silikonowy preparat zwalczający owady, Loksan EC. Promujemy również stosowanie opartego na pożytecznych bakteriach środka grzybobójczego Elbio Fungibactis