Tego nie można pominąć!

O najnowszej i największej z dotychczasowych inwestycji Agroloku – Zakładzie Uszlachetniania Białka Roślinnego – przeczytacie Państwo w „Magazynie Najbliżej Rolnika” nr 4. Tylko u nas szczegóły technologii produkcji komponentów paszowych z białkiem by-pass i otwarciu nowego rynku zbytu dla krajowych plantatorów soi w materiale „Nowa jakość w żywieniu zwierząt”.


 

Chcąc ułatwić Państwu prowadzenie dochodowej uprawy i hodowli, z początkiem sezonu oddajemy w Państwa ręce kolejny, czwarty numer „Magazynu Najbliżej Rolnika” i katalog z ofertą na wiosnę 2018. Już wkrótce nasze bezpłatne wydawnictwa trafią do państwa skrzynek pocztowych.
 

W katalogu „Mistrzowskie otwarcie” zamieściliśmy ofertę starannie wyselekcjonowanych odmian zbóż jarych, rzepaku, kukurydzy i roślin bobowatych. Nowością w tym sezonie są dwie mieszanki traw dla gospodarstw hodujących wysokowydajne bydło mleczne i opasowe, uzupełnione o pierwszą na rynku, kompleksową i wybitnie podnoszącą wydajność trawiastych użytków zielonych technologię nawożenia Multisa. Ponadto oferujemy pełne, skuteczne programy ochrony roślin, nawożenia dostosowanego do wymagań poszczególnych gatunków oraz produkty specjalne, takie jak adiuwanty.
 

Równocześnie z katalogiem wysyłamy do państwa czwarty numer bezpłatnego „Magazynu Najbliżej Rolnika”. Na początek sezonu wegetacyjnego proponujemy materiał „Dobry start wiosną”, czyli o tym, jak ukształtować łan, żeby osiągnąć optymalną obsadę plantacji i jak najwyższy plon.
 

Ponadto w numerze:

• w dziale agro: specyfika i korzyści z uprawy esparcety siewnej, skuteczna ochrona fungicydowa plantacji zbożowych, rola fosforu i potasu w oziminach i efektywne nawożenie ziemniaka skrobiowego i użytków zielonych

• w dziale zoo: oferta tuczu nakładczego z firmy Ewrotucz, czyli stabilny zysk przy niestabilnym rynku i rosnącym zagrożeniu ASF („Hodowla bez stresu”), zalety komponentów paszowych z białkiem by-pass, przyczyny, objawy i zapobieganie kwasicy oraz kiszonki w balotach jako sposób na zabezpieczenie bazy paszowej w gospodarstwach wysokowydajnych, a na koniec – analiza kosztów nawożenia obornikiem pochodzącym od różnych grup zwierząt gospodarskich. 

Zainteresowanych rozwijającym się w Polsce segmentem hodowli kóz odsyłamy do reportażu z gospodarstwa Państwa Bogusławy i Jerzego Królasików, których odwiedziliśmy w grudniu ub. roku („Hodowla kóz się opłaca”).

Piszemy również o szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Agrolok w terenie („Nie tylko sprzedaż”). A na końcu – chwalimy się sukcesami pracowników firmy, którzy osiągają znakomite wyniki sportowe w ramach projektu „Trenuj z Agrolokiem” („Nie samą pracą...”).
 

Przyjemnej lektury!