Wkrótce Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Ponad 70 stoisk, oferujących ponad 400 piw ze 150 browarów, a wśród nich 40 premierowych smaków - tak w liczbach wygląda Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Jedna z największych imprezy poświęconych piwom rzemieślniczym rozpocznie się 10 czerwca we Wrocławiu.

To już 7. edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Jak podkreślił Piotr Makarewicz z Centrum Kultury "Zamek" (organizator festiwalu), impreza z roku na rok gromadzi coraz więcej wystawców prezentujących piwa rzemieślnicze. „Dynamiczny rozwój festiwalu to efekt rewolucji piwnej w Polsce, której jesteśmy świadkami od kilku lat. Pomimo coraz większej popularności oraz dostępności w pubach i sklepach piw z browarów rzemieślniczych, to Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa wciąż jest miejscem, w którym uczestnicy mają dostęp do największej gamy smaków +złocistego trunku” - powiedział PAP Life Makarewicz.

Organizatorzy podkreślają, że szeroka oferta handlowa to tylko jedno z oblicz festiwalu. „Głównym celem imprezy jest budowanie kultury piwnej oraz edukacja” - dodał Makarewicz.

Dlatego też w ramach festiwalu odbędą się m.in. spotkania z domowymi piwowarami, pokazy warzenia piwa czy konkursy wiedzy o browarnictwie. „Jeden z paneli dyskusyjnych będzie dotyczyć potencjalnych kierunków rozwoju rewolucji piwnej w perspektywie najbliższych 5 lat, spotkanie poprowadzi Tomasz Kopyra - najbardziej znany i popularny polski bloger piwny” - powiedział Makarewicz. Na festiwalu będzie można również poddać się testowi na daltonizm smakowy, czyli określić swoją wrażliwość na podstawowe smaki konieczne przy ocenianiu piwa: słodki, słony, gorzki i kwaśny.

Organizatorzy zapraszają również do strefy turystyki piwnej, gdzie będą prezentowane szlaki piwnych podróży - browary otwarte na turystów, muzea poświęcone historii piwa, piwne spa. "W tym roku pokażą się m.in. Browar Miedzianka, Pałac Brzeźno (piwne spa), Miasto Piwowarów (łaźnie piwne), czy Browar Bednary z regionu łowickiego. Ważnym i ciekawym elementem strefy będzie także multimedialna wystawa, opisująca historyczne browary Dolnego Śląska” - dodał Makarewicz.

Festiwal odbędzie się w dniach 10-12 czerwca na esplanadzie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. (PAP Life)

pdo/ jbr/