ZUBR startuje jesienią!

Zakład Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku, najnowsza inwestycja Grupy AGROLOK i jedyna taka w regionie, już jesienią rozpocznie produkcję. Innowacyjna technologia obróbki nasion roślin oleistych i białkowych pozwoli na wytwarzanie najwyższej jakości komponentów paszowych bez udziału chemii.
 

Budowa zakładu rozpoczęła się kilka miesięcy temu, a już na wrzesień tego roku planowany jest rozruch produkcji. Na działce o powierzchni 2,6 ha budowane są m.in.: magazyn płaski na 12 000 ton gotowego produktu, silosy o pojemności ok. 50 000 ton, linie produkcyjne, kosze przyjęciowe ze stanowiskiem spedycji.
 

Technologia uszlachetniania, jaka zastosowana zostanie w naszym zakładzie, polega na poddaniu surowca (nasion roślin oleistych i białkowych) obróbce termicznej i ciśnieniu – bez udziału środków chemicznych. Innowacyjny proces obróbki pozwala na wyeliminowanie substancji antyżywieniowych i produkcję komponentów paszowych najwyższej jakości, dla różnych grup zwierząt; bydła, trzody chlewnej, drobiu.
 

Technologia wykorzystywana będzie również do produkcji komponentów z wysoką zawartością białka chronionego w żwaczu, tzw. białka by-pass, niezbędnego w żywieniu wysokowydajnych krów mlecznych.

Zakład w Osieku to także nowoczesne laboratorium wewnętrzne, dbające o jakość i powtarzalność parametrów naszych produktów. Produkcję kontrolować będą także renomowane, akredytowane laboratoria zewnętrzne.

Zakład Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku (pow. brodnicki) to nowy rynek zbytu dla krajowych producentów roślin białkowych (łubin, bobik i in.) i oleistych (soja, rzepak) oraz nowa jakość na polskim rynku komponentów paszowych.
 

  • Fotorelacja Dzielimy się doświadczeniem
  • Fotorelacja Dzielimy się doświadczeniem
  • Fotorelacja Dzielimy się doświadczeniem
  • Fotorelacja Dzielimy się doświadczeniem
  • Fotorelacja Dzielimy się doświadczeniem