Jak żywienie wpływa na efektywność tuczu?

W warunkach niestabilnej sytuacji na rynku trzody, hodowcy poszukują rozwiązań umożliwiających utrzymanie opłacalności chowu. Spośród czynników, na które realnie mają wpływ, na pierwszy plan wysuwa się żywienie. Nie jest to jednak podłoże do oszczędności kosztem jakości i zdrowotności stada, ale zdecydowanie do poszukiwania metod pełnego wykorzystania potencjału tuczników.
 

Efektywny tucz to racjonalne żywienie

Punktem wyjściowym jest ustalenie właściwych proporcji i bezpiecznych źródeł białka w mieszance paszowej. Kolejną ważną decyzją jest zbilansowanie w niej aminokwasów oraz minerałów jak wapń i fosfor, których zadania w wielu kwestiach pokrywają się z odgrywanymi w ludzkim ciele.
 

Ważne informacje o premiksach znajdziecie w artykule Rola premiksu w żywieniu tuczników.
 

Dostarczenie składników niezbędnych do intensywnego wzrostu, na czele z aminokwasami, minerałami i enzymami, pozwala na obniżenie poziomu ogólnego białka w paszy, a przez to na realne oszczędności, wynikające z obniżenia kosztów surowcowych mieszanki paszowej lub zmniejszenia jej zużycia poprzez skrócenie okresu tuczu. W ten sposób zbilansowane żywienie przyczynia się do pełnego wykorzystania potencjału zwierząt.

Ze swojej strony polecamy bilansowanie receptury paszowej w oparciu o wysokiej jakości komponenty białkowe Amirap Standard, Protina Fat oraz premiks farmerski Naszmix Extra T 2,5%.
 

Komponenty białkowe i premiks we wspólnej promocji!
 

Już od 18 do 29 października producenci trzody chlewnej mają wyjątkową okazję zakupu komponentów Amirap i Protina w połączeniu z wysokiej jakości premiksem farmerskim Naszmix Extra T 2,5% w promocyjnej cenie. To zestawienie pozwala na zbilansowanie mieszanki paszowej w taki sposób, aby pokrywała zapotrzebowanie na podstawowe składniki pokarmowe, aminokwasy, witaminy oraz mikro- i makroelementy.
 

O szczegółach promocji porozmawiaj z Opiekunem Handlowym.

Jesteś nowym klientem? Zadzwoń na numer: 56 682 38 88