Poletka pokazowe tętnią życiem! W minionym tygodniu rozpoczęły się wizyty naszych klientów na poletkach pokazowych. Codziennie gościmy u siebie rolników z różnych zakątków kraju. A są wśród nich grupy, które mają do pokonania łącznie nawet 1400 kilometrów!

Jak mówią klienci, warto jednak pokonać nawet takie dystanse. Podczas spotkań na poletkach nasi pracownicy omawiają przebieg zabiegów w konkretnych uprawach, wskazując na wykorzystane środki ochrony roślin i nawozy. Różnice pomiędzy prowadzeniem pól w różnych systemach klienci mogą więc zobaczyć osobiście, zwłaszcza dzięki porównaniu do poletek kontrolnych. Jest to zatem dokonała okazja do przyswojenia solidnej dawki wiedzy w najlepszy, praktyczny sposób.

Dużym zainteresowaniem cieszą się stacje tematyczne, poświęcone prowadzonym przez firmę doświadczeniom. Wśród nich szczególną uwagę zwraca stacja „Wszystko zaczyna się od gleby”, przy której klienci mogą zobaczyć przebieg unikalnego doświadczenia związanego z rolą mikroorganizmów w glebie. O doświadczeniu możecie usłyszeć również w naszym filmie "Jak zapobiec degradacji gleby? Pomogą bakterie i mikroorganizmy!"

Wycieczki na poletka pokazowe to też ukłon w stronę zdrowia — żeby obejrzeć kilkaset odmian roślin na kilkunastu hektarach pól, potrzeba ok. 7000 kroków, co pokazują smartwatche klientów.

Niezwykle ważnym aspektem tego wydarzenia jest także wymiana doświadczeń pomiędzy samymi rolnikami. Nasi klienci chętnie czerpią wiedzę nie tylko z odpowiedzi udzielanych przez ekspertów, ale również z porad koleżanek i kolegów z branży.

Jeśli jeszcze nie zgłosiliście swojemu opiekunowi handlowemu chęci wzięcia udziału w wycieczce na poletka pokazowe, nie zwlekajcie — zapisy trwają, a terminy zapełniają się z dnia na dzień.