Wyjątkowa promocja WerVit! Hodowcy trzody i drobiu, którzy zakupią mieszanki paszowe uzupełniające mineralno-witaminowe z linii Naszmix, mają możliwość zakupu kompleksowego detoksykantu WerVitu Mykosorbin lub zakwaszacza o wysokiej skuteczności – WerVitu Revolt w obniżonej cenie.

W tym roku podczas żniw pogoda była deszczowa, co przyczyniło się do obniżenia jakości zebranego zboża. Przede wszystkim, zebrany plon niejednokrotnie miał podwyższoną wilgotność, co jest jednym z powodów wysokiej presji patogenów, które są przyczyną występowania mykotoksyn w zbożach

Obecność mykotoksyn w paszach dla świń niesie ze sobą ryzyko powstawania zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do wystąpienia biegunek, zmian skórnych, obumierania końcówek uszu i ogona oraz wypadania odbytów u świń rosnących. Dodatkowo, u loch może prowadzić do wystąpienia problemów związanych z układem rozrodczym, w tym poronień.

U drobiu mykotoksyny powodują:
- spadek lub całkowite zatrzymanie pobrania paszy,
- zmianę składu pokarmowego paszy oraz strawności i stopnia wchłaniania składników pokarmowych,
- obniżenie odporności organizmu na choroby
oraz wpływają na układ endokrynologiczny i wydalniczy

Sposobem na zminimalizowanie negatywnego wpływu mykotoksyn na organizmy zwierząt jest stosowanie kompleksowego mykosorbentu WerVit Mykosorbin.

Warto pamiętać, że w przypadku stosowania paszy niższej jakości, ważnym elementem żywienia jest również zastosowanie zakwaszacza WerVit Revolt, który wspiera prawidłowe działanie przewodu pokarmowego.

Reagując na potrzeby klientów, już od 22 sierpnia rozpoczynamy promocję na wyżej wymienione produkty. Akcja potrwa do 1 września lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji u opiekuna handlowego.